HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
14 stycznia – USA, Rosja i Ukraina zawarły porozumienie w sprawie likwidacji dawnej sowieckiej broni atomowej na Ukrainie, 12 lutego – Weszła w życie umowa o stowarzyszeniu Polski ze Wspólnotami Europejskimi, 8 kwietnia - Rząd RP złożył formalny wniosek o przyjęcie Polski do Unii Europejskiej, 26 kwietnia – Polska i Litwa podpisały układ o przyjaznych stosunkach i dobrosąsiedzkiej współpracy, 6 maja – Otwarto tunel o długości 50 km pomiędzy Anglią a Francją. Budowa trwała 7 lat i zaangażowane w nią było ponad 15 tysięcy osób, 10 lipca – Alaksandar Łukaszenka został prezydentem Białorusi, 30 lipca – W Chorzowie umiera charyzmatyczny wokalista zespołu Dżem, Ryszard Riedel, 31 sierpnia - Po 49 latach Armia Rosyjska opuściła terytorium Niemiec, 3 grudnia – Premiera systemu SONY PlayStation w macierzystym kraju.
rok 1994

Obecność na warszawskim rynku, liczne spotkania, prezentacje i seminaria oraz doskonalenie umiejętności przez pierwszych inżynierów to aktywności roku 1994, w którym to m.in. SOLIDEX przeniósł swą siedzibę do LIM Center Marriott na kolejne 13 lat!...

Ten praktycznie jedyny wtedy nowoczesny biurowiec w centrum Warszawy był centrum zagranicznego biznesu, a SOLIDEX zajął tam lokale jako druga polska firma  po krakowskim RMF FM. Większość spotkań i częstych seminariów, skupiających wówczas często około 200 osób zainteresowanych Internetem, odbywała się w salach Hotelu Marriott.

Rosnące zainteresowanie ofertą firmy spowodowało powstanie firmowego wydawnictwa – INTEGRATORa®, wydawanego do dziś w tradycyjnej i elektronicznej formie.

Zainteresowanie rynkiem internetworkingu po 3 latach samotnej i pionierskiej działalności w owym czasie rozpoczęła zagraniczna konkurencja, wchodząca na polski rynek na bazie nowo podpisanych umów o współpracy z dynamicznie rosnącym na całym świecie Cisco Systems.

Z końcem roku warszawskie biuro SOLIDEXu na XVI p. Hotelu Marriott zatrudniało już 6 osób, w tym kilku ekspertów „wyeksportowanych” z Krakowa.

A kolejny oddział otwierał się w Gdańsku na bazie kupionej lokalnej spółki o nazwie „Eureka”, wchłoniętej potem w struktury SOLIDEXu.