HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
8 stycznia – Ukazał się Linux 2.0. 26 stycznia – Rząd Józefa Oleksego podał się do dymisji. 7 lutego – Powołanie rządu Włodzimierza Cimoszewicza. 30 czerwca – Koniec komunistycznych rządów w Mongolii; wybory parlamentarne wygrała demokratyczna opozycja. 5 lipca – Urodziła się owca Dolly pierwszy sklonowany ssak. 20 września – Warszawa: odbył się koncert króla muzyki pop Michaela Jacksona w ramach trasy koncertowej HIStory (120 000 widzów).
rok 1996

W roku 1996 SOLIDEX liczył już ponad 30 osób zatrudnionych w placówkach Krakowa, Warszawy i Gdańska. Otwierał się nowy oddział w Poznaniu. Pierwszych dwóch inżynierów SOLIDEXu zdobyło tytuł Cisco Certified Internetworking Expert (CCIE) – elitarny wówczas tytuł, jako że na świecie inżynierów o tym statusie i wiedzy było raptem 1000.

Specjalistów i kompetencji przybywało, by w efekcie uzyskać, jako pierwsza w Polsce firma, certyfikacje „SILVER CERTIFIED PARTNER” firmy Cisco Systems.

Jeszcze w tym roku SOLIDEX dostał z rąk swego wiodącego partnera tytuł Partnera Roku 1996 w Europie. W ślad za tymi wyróżnieniami poszły kolejne, potwierdzające umacnianie pozycji Firmy na polskim rynku.

A pierwsi akademiccy Klienci z ciągłym udziałem SOLIDEXu  rozwijali swe metropolitalne już struktury w sieci TASK (Trójmiejska Akademicka Sieć Komputerowa), WASK (Wrocławska Akademicka Sieć Komputerowa) czy TORMAN (Toruńska sieć MAN).

SOLIDEX zatrudniał i szkolił nowych specjalistów, budował swą strukturę serwisową i doskonalił program szkoleń... Nikt nie zdawał sobie wówczas sprawy, jak bardzo nienasycony był jeszcze wtedy rynek.