HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
2 stycznia – Włamywacze komputerowi przypuścili udany atak na siły powietrzne USA. 2 kwietnia – Przyjęcie Konstytucji RP przez Zgromadzenie Narodowe. 25 maja – Przeprowadzono referendum konstytucyjne: 52,71% głosujących za przyjęciem konstytucji. 8 lipca – Węgry, Czechy i Polska zostały zaproszone do przystąpienia do NATO. 10 lipca - Wizyta Billa Clintona w Polsce. 12 sierpnia – W Warszawie po raz pierwszy wystąpiła w Polsce grupa U2. 3 października – Telewizyjna stacja TVN rozpoczęła nadawanie. 17 października - Weszła w życie Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku. 31 października – Jerzy Buzek został premierem Polski.
rok 1997

Z początkiem roku wiodąca działalność IT SOLIDEXu Sp. z o.o. została wydzielona do nowo utworzonej firmy – SOLIDEX S.A., która kontynuuje dzieło spółki-matki pod niezmienioną nazwą. Była to druga wydzielona po SOLIDEX NetCom spółka SOLIDEXu – organizacji dedykowanej do budowy nowoczesnych systemów okablowania.

Niezależnie od działalności IT przeniesionej do SOLIDEX S.A., wiosną 1997 firma SOLIDEX Sp. z o.o. wystartowała w przetargu prywatyzacyjnym, w wyniku czego stała się posiadaczem POLON-Kraków – krakowskiego przedsiębiorstwa z tradycjami w elektronice. Niestety analizy wykazały, że na bazie przedsiębiorstwa z lat 60-tych z maszynami i budowlami pamiętającymi czasy Stalina, nowoczesnej produkcji uruchomić się nie da, ale zakupiona wówczas spółka funkcjonowała jeszcze aż do jej rozwiązania przez udziałowców dwa lata później.

Jesienią 1997 roku SOLIDEX opuszcza po ponad 5 latach swoją siedzibę przy ulicy Piastowskiej 44 i zasiedla wolne przestrzenie biurowe pozyskanego w przetargu POLONu.

Rok ten to rok dużych realizacji sieci lokalnych w największych gmachach stolicy kraju. W wyniku wygranego wówczas przetargu SOLIDEX zrealizował część aktywną i pasywną sieci Ministerstwa Skarbu w gmachu przy ulicy Kruczej.

Jednocześnie w obiektach zakupionego POLONu ruszają sale szkoleniowe, przez które przewijają się już wówczas dziesiątki inżynierów, kierowanych do SOLIDEXu przez rosnące grono Klientów, ówczesnych kandydatów na ekspertów sieciowych.