HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
20 stycznia – na urząd 43. prezydenta Stanów Zjednoczonych zaprzysiężony został George W. Bush, 18 marca – Adam Małysz zdobył kryształową kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata w skokach narciarskich w sezonie 2000/2001 jako pierwszy Polak w historii, 15 czerwca - wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych George W. Busha w Warszawie, 17 czerwca – zakończyła się pierwsza polska edycja show Big Brother, 9 sierpnia – uruchomiono pierwszą polską telewizję informacyjną: TVN24, 11 września – zamach terrorystyczny na World Trade Center i Pentagon, 26 września – zapoczątkowana została polska Wikipedia, wolna encyklopedia internetowa, 7 października – początek interwencji amerykańskiej w Afganistanie, w celu obalenia rządów talibów i schwytania Bin Ladena, 19 października – po dymisji rządu Jerzego Buzka, Leszek Miller został zaprzysiężony na premiera, 25 października – wydano Microsoft Windows XP, 31 grudnia (2000)/1 stycznia (2001) – o północy rozpoczął się XXI wiek i III tysiąclecie n.e.
rok 2001

Rok 2001 na rynku IT stał się rokiem znamiennym - po euforii wzrostu pękła tzw. "bańka internetowa".  Już wiosną firmy zaczęły notować spadki przychodów, a firmy z "e" lub "dot" w nazwie w większości rozczarowały gwałtownie swych giełdowych wielbicieli. Dla SOLIDEXu był to rok sukcesów i wzrostu - do samego końca.

Sprzedaż SOLIDEX S.A. sięgnęła prawie 200 milionów złotych, a zatrudnienie 160 osób.  SOLIDEX utrzymywał się na szczytach rankingów, a do połowy roku trwały rozmowy o przejęciu Firmy z jednym ze światowych inwestorów notowanych w Londynie. Pęknięcie "bańki" zatrzymało akcje w rękach założycieli na kolejne lata.

Do sukcesów przełomu wieku, po 10 latach współpracy z firmami SUN i CISCO, zaliczyły się kolejne dyplomy i nagrody nowych Partnerów.  Firma CheckPoint przyznała firmie SOLIDEX, podczas międzynarodowej konferencji CheckPoint Experience 2001, tytuł "Most Valuable New Partner 2000, Central & Eastern Europe". Nokia uznała SOLIDEX jako swego Złotego Resellera. SOLIDEX S.A. został uznany największym integratorem systemowym w Polsce w roku 2000 w raporcie TELEINFO 500 - Polski Rynek Teleinformatyczny 2000.

W tymże 2001 roku SOLIDEX zaprosił swoich Klientów na spotkanie ze sztuką śpiewaną pod tytułem "Wyprawa w cztery Strony Świata" oraz na cieszącą się uznaniem kolejną krakowską, czwartą już Konferencję "Sztuka Bezpiecznej Integracji".

W ramach doskonalenia wiedzy SOLIDEX po raz kolejny został pierwszym złotym partnerem Cisco w Polsce, recertyfikowanym według nowych, podwyższonych wymagań. A poczytny, wydawany od lat w kilku tysiącach egzemplarzy biuletyn "Integrator" doczekał swego 50. wydania!