HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
16 stycznia – w ostatnią misję wyruszył wahadłowiec Columbia; 1 lutego - wszedł w życie traktat nicejski; 14 lutego – uśpienie owcy Dolly, pierwszego oficjalnie sklonowanego ssaka; 9 kwietnia – wojska amerykańskie przejęły kontrolę w Bagdadzie; koniec reżimu Saddama Husajna; 10 maja - Powstał kanał pogodowy TVN Meteo; 31 maja – wizyta prezydenta USA George'a Busha w Krakowie; 7- 8 czerwca –referendum europejskie – frekwencja wyniosła 58,85%, a 77,45% głosujących opowiedziało się za wejściem Polski do Unii Europejskiej.; 7 października – Arnold Schwarzenegger został gubernatorem stanu Kalifornia.; 4 grudnia – katastrofa lotnicza śmigłowca Mi-8 z udziałem premiera Leszka Millera; 24 października – miał miejsce ostatni lot samolotu Concorde.
rok 2003

Na przełomie 2002 i 2003 roku SOLIDEX zakończył terminowo, mimo dwudziestostopniowych mrozów i innych przeciwieństw, jeden z największych co do wartości projektów - dostawę urządzeń sieci WAN i telefonii IP dla  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która to organizacja przygotowywała się do realizacji unijnych dopłat dla rolników we wszystkich powiatach.

Drugim ważnym wydarzeniem było zakończenie budowy nowoczesnego Tęczowego Biurowca w Krakowie, w którym do dziś mieści się siedziba SOLIDEXu. W lutym 2003 nastąpiło uroczyste otwarcie Biurowca, z udziałem oficjeli i sympatyków Firmy, uwieńczone pokazem sztucznych ogni oraz spotkaniem w Teatrze Starym, a następnie w Piwnicy Krzysztofory.

W roku 2003SOLIDEX nawiązał współpracę z firmami NetCentrex, VERITAS oraz Hitachi. Wśród licznych wówczas konferencji sponsorowanych przez SOLIDEX, jedną z ważniejszych była kolejna edycja konferencji "Miasta w Internecie".

W czerwcu do Grupy SOLIDEX dołączyła nabyta w drodze akwizycji firma WebService sp. z o.o., która realizuje w ramach Grupy projekty związane z budową portali, reklamy interaktywnej oraz nowoczesnych aplikacji umożliwiających internetowy czy intranetowy dostęp do danych.

Również w roku 2003 SOLIDEX podpisał umowę ramową z Telekomunikacją Polską, która jest kontynuowana do dziś.