HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
7 stycznia – wstrzymanie transportu ropy rurociągiem "Przyjaźń" w wyniku konfliktu cenowego między Rosją i Białorusią; 10 stycznia – koniec 6-letniej kadencji prezesa NBP Leszka Balcerowicza; 18 kwietnia – Komitet Wykonawczy UEFA zadecydował w Cardiff, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku zorganizują wspólnie Polska i Ukraina; 1 czerwca - inauguracja dziesięciodniowych obchodów 750-lecia lokacji Krakowa na prawie magdeburskim; 29 czerwca – odbyła się premiera iPhone'a; 21 lipca – wieżowiec Burdż Chalifa, otrzymał miano najwyższego budynku świata, mimo iż nie został jeszcze ukończony. Przekroczył on wysokość 509 metrów przerastając Taipei 101; 1 września – dwa samoloty typu Zlin 526 zderzyły się na pokazach Radom Air Show 2007. Zginęło dwóch pilotów, w tym założyciel AZL Żelazny; 4 października – otwarto w podkrakowskich Niepołomicach fabrykę samochodów ciężarowych koncernu MAN; 6 listopada – FSO rozpoczyna oficjalną produkcję Chevroleta Aveo; 13 grudnia – podpisanie przez Głowy Państw, Szefów Rządów i Ministrów Spraw Zagranicznych wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej traktatu lizbońskiego; 21 grudnia – przystąpienie Polski do strefy Schengen
rok 2007

Doskonalsze i zmieniające się szybko technologie, bazujące na IP, pokrywały coraz szersze obszary sieci i jej zastosowań i wymuszały doskonalenie wiedzy i nadążanie za technologią, by sprostać wymogom rynku.

Osiągnięcia SOLIDEXU na rozwijającym się rynku IT i Internetu znalazły wyraz w licznych tytułach i wyróżnieniach. SOLIDEX został uhonorowany ponownie tytułem "The Best Partner of the year 2006" firmy Check Point. Po raz drugi w historii Firma została uhonorowana nagrodą Złotego Partnera Roku (2006 Gold) firmy Cisco Systems.

SOLIDEX zwyciężył w IX edycji Konkursu o LAUR INFOTELA za wdrożenie w P4 (Play), a także został wyróżniony w rankingu Gazety Prawnej, wywiadowni gospodarczej Dun & Bradstreet oraz Grupy ING: "WEHIKUŁY CZASU - Ranking Najzdrowszych Przedsiębiorstw". Ponadto Firma została uznana Gepardem Biznesu w kategorii "Najdynamiczniejsza firma województwa małopolskiego".

Rozwinęła się też specyficzna dziedzina rywalizacji młodych informatyków – zawody w programowaniu o zasięgu tak krajowym, jak i międzynarodowym. Aby wesprzeć młodych adeptów informatyki, SOLIDEX został strategicznym sponsorem Otwartych Mistrzostw Krakowa w Programowaniu Zespołowym KrakOpen 2007 w Krakowie.

Wśród dynamicznie rozwijających się Klientów Firmy znalazły się między innymi CIECH rozwijający działalność w Rumunii, jak i ONET, który przeniósł się do nowoczesnej siedziby, wyposażonej w nowoczesne technologie sieciowe, będące w stanie obsłużyć jednocześnie masowego odbiorcę przekazywanych treści.