HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
15.02. Planetoida 2012 DA14 przeleciała w bardzo bliskiej odległości od Ziemi 28.02 Abdykacja papieża Benedykta XVI na konsystorzu w Rzymie
rok 2013

Rok 2013 rozpoczął się dla SOLIDEXu otrzymaniem po raz kolejny tytułu Cisco Channel Customer Satisfaction (CCCS) Excellence. Wyróżnienie to, przyznawane jest w wyniku przeprowadzenia badań satysfakcji Klienta (CCCS), które obejmują ocenę poziomu zadowolenia z usług partnera oferującego rozwiązania firmy Cisco. Tytuł ten jest potwierdzeniem, że SOLIDEX niezmiennie cieszy się zaufaniem swoich Klientów doceniających najwyższą jakość świadczonych usług.

Jeden z priorytetów SOLIDEXu to ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników, czego konsekwencją jest coraz wyższa jakość oferowanych usług. W ramach tego procesu odnowiliśmy specjalizacje Cisco ATP ISE i ATP Telepresence. Wiązało się to ze spełnieniem szeregu wymagań technicznych i sprzedażowych w zakresie sprzętowym oraz potwierdzeniem kwalifikacji SOLIDnych EXpertów w zakresie sprzedaży oraz instalacji produktów jak również obsługi Klienta.

SOLIDEX odnowił partnerstwo z firmą Microsoft na poziomie Gold w zakresie technologii Communictions, po raz szesnasty w tym roku otrzymał  status Złotego Partnera Cisco Systems (Cisco Gold Certified Parnter). Również w roku 2013 utrzymaliśmy – jako jedyni – statusy partnerskie na poziomie Platinium firm Websense i CheckPoint.

Aby wyjść naprzeciw rosnącym wymaganiom Klientów oraz by przekazać wiedzę na temat nowych rozwiązań, w 2013 roku SOLIDEX zainaugurował akcję „Porządek w Sieci”. Wiosenna edycja dotyczyła zagadnień, które miały uporządkować szereg problemów związanych z szeroko pojętą infrastrukturą sieciową, jesienna natomiast traktowała o bezpieczeństwie sieciowym. 

Rok 2013 to również czas pozyskania ciekawych kontraktów wdrożeniowych jak i serwisowych w sektorze finansowym, szkolnictwa wyższego i służb mundurowych, a także w branży energetycznej. SOLIDEX w ramach umów z Klientami m in. dostarczał sprzęt sieciowy dla potrzeb Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz modernizował infrastrukturę sieciową Komendy Głównej Policji.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki przyczyniły się do zamknięcia kończącego się we wrześniu roku finansowego dwucyfrowym wzrostem sprzedaży.