HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
7-23 lutego – XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. * 20 lutego – protesty na Ukrainie: co najmniej 70 osób ginie w wyniku zamieszek na Euromajdanie * 8 marca - aneksja Krymu przez Rosję * 8 marca – zaginięcie samolotu Malaysia Airlines 370 * 1 kwietnia - Pakt Północnoatlantycki zawiesił współpracę z Rosją * 6 kwietnia - dochodzi do wybuchu rebelii, której przewodzą prorosyjscy separatyści. Chcą uznania niepodległości samozwańczych Republik Ludowych - Donieckiej i Ługańskiej * 27 kwietnia – kanonizacja papieży: Jana XXIII oraz Jana Pawła II * 22-25 maja – wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku * 25 maja – wybory prezydenckie na Ukrainie: w pierwszej turze wygrał Petro Poroszenko * 17 lipca – w obwodzie donieckim na Ukrainie w wyniku zamachu rakietowego doszło do katastrofy cywilnego samolotu Malaysia Airlines MH17 lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur. W jej wyniku zginęło 298 osób * 30 sierpnia – Premier Donald Tusk podczas spotkania Rady Europejskiej został wybrany na nowego przewodniczącego Rady Europejskiej, zaś włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini na nową szefową unijnej dyplomacji * 31 sierpnia – Polka Anita Włodarczyk po raz trzeci w karierze pobiła rekord świata w rzucie młotem. W Berlinie rzuciła na odległość 79,58 metrów * 18 września – referendum decydujące w kwestii odłączenia się Szkocji od Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jego wynik przesądził o pozostaniu Szkocji w Wielkiej Brytanii * 21 września – Polska została Mistrzem Świata w siatkówce mężczyzn. 103 mecze obejrzało prawie 600 tys. kibiców – stanowi to absolutny rekord w historii siatkarskich MS. * 22 września – zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz * 12 listopada - po raz pierwszy urządzenie stworzone przez człowieka wylądowało na komecie * 16 listopada – odbyły się wybory samorządowe * 1 grudnia – Donald Tusk objął funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej *
rok 2014

Początek roku 2014 upłynął pod znakiem wydarzeń związanych z XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w rosyjskim Soczi. Rywalizacja, w której uczestniczyli polscy Olimpijczycy, zaowocowała zdobyciem sześciu medali.

W tym samym czasie na Ukrainie doszło do starć antyrządowych demonstrantów z siłami Berkutu. Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na Kijowskim Majdanie pochłonęły ponad 70 ofiar.

Wydarzenia na Ukrainie nie pozostają bez odzewu i wywierają wpływ na rynki walutowe a co za tym idzie nadają kierunek notowaniom złotego i innych walut.

Dla SOLIDEXu rok 2014 rozpoczął się otrzymaniem wyróżnienia za największą sprzedaż produktów Check Point w 2013. Tytuł „Resseler of the Year 2013” jest potwierdzeniem i docenieniem najwyższych kompetencji kadry inżynierskiej, natomiast dla Klienta to świadectwem jakości oferowanych usług. Jednocześnie zanotowaliśmy najwyższe obroty sprzedaży rozwiązań F5 i Websense. Świadczy to o bardzo mocnej pozycji SOLIDEX w obszarze związanym z bezpieczeństwem systemów sieciowych.

Zmotywowani dużym zainteresowaniem rozpoczętej w zeszłym roku akcji prowadzonej pod hasłem „Porządek w Sieci” w  roku 2015 zaprosiliśmy naszych Klientów i sympatyków na dwie kolejne jej odsłony. Wiosną tematem przewodnim omawianych sesji było bezpieczeństwo i zarządzanie siecią. Jesienna edycja odbyła się natomiast pod hasłem „Sztuka Powietrznej Integracji”. Nasi SOLIDni EXperci® przekazali Państwu wiedzę z zakresu integracji sieci bezprzewodowych z systemami bezpieczeństwa.

Cieszy nas fakt, że z każdą następną edycją możemy gościć coraz większą liczbę uczestników, którzy w ramach spotkań z naszymi specjalistami pragną poszerzać swoją wiedzę z zakresu proponowanych rozwiązań.

We wrześniu 2014 roku, po wnikliwej analizie poprzedzonej badaniem kompetencji i zasobów prowadzonej przez firmę Cisco, SOLIDEX po raz siedemnasty otrzymał status Cisco GOLD Certified Partner na kolejny rok.

Dziękujemy Klientom i Partnerom za rok owocnej współpracy i zapraszamy do dalszego korzystania z naszych profesjonalnych usług.