HISTORIA PISANA INTERNETEM...

20 lat SOLIDEX — 1990-2010

20 lat SOLIDEX — 1990-2010
1 stycznia - Litwa objęła półroczną prezydencję w UE i weszła do strefy euro * 7 stycznia – zamach na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu * 15 stycznia – ogłoszenie nominacji do Oscarów, w tym dla trzech polskich filmów: Ida, Joanna i Nasza klątwa * 15 stycznia -1 lutego – Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn – Polska zdobyła III miejsce. Turniej wygrała Francja, pokonując w finale Katar. * 27 lutego - 70. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau * 23 lutego – Oscar dla filmu Ida w kategorii dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego * 27 lutego – w Moskwie został zastrzelony rosyjski polityk opozycyjny Boris Niemcow. * 25 kwietnia – Nepal nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopni w skali Richtera. * 30 kwietnia – sonda kosmiczna MESSENGER, badająca Merkurego, po jedenastu latach misji rozbiła się na powierzchni planety. * 14 lipca - sonda New Horizons po dziewięciu latach lotu dotarła w okolice Plutona. * 9 września – Królowa Elżbieta II stała się najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. * 10 września – dokonano naukowego opisu Homo naledi, nieznanego wcześniej gatunku człowieka, którego skamieniałe szczątki znaleziono w 2013 r. w Południowej Afryce. * 14 września – Pierwszy raz w historii udało się zarejestrować fale grawitacyjne. Obserwacja została dokonana przez oba detektory LIGO jednocześnie. * 10 października – co najmniej 128 osób zginęło w zamachu terrorystycznym w Ankarze. * 13 listopada – seria ataków terrorystycznych w centrum Paryża. * 12 grudnia: Konferencja klimatyczna w Paryżu zakończyła się porozumieniem zawartym przez 195 krajów, mającym zatrzymać proces globalnego ocieplenia. *
rok 2015

Trudno uwierzyć, że  w tym roku SOLIDEX obchodzi już 25 lat swojego istnienia.
Ćwierć wieku doświadczeń stawia nas w czołówce niewielu Polskich firm, które od lat mogą pochwalić się dostarczaniem swoim Klientom najlepszych usług z branży IT.

Z początkiem roku 2015 SOLIDEX uzyskał tytuł „Microsoft GOLD Competency Partner”. Otrzymanie powyższego tytułu wiązało się ze spełnieniem szeregu wymogów, m.in. posiadaniem certyfikowanej kadry inżynierskiej oraz pozyskaniem potwierdzeń (referencji) wysokiej jakości świadczonych usług na rzecz naszych Klientów.
W połowie lutego otrzymaliśmy I nagrodę dla Najlepszego Partnera F5 Networks w 2014 roku. Firma F5 doceniła tym samym zaangażowanie SOLIDEXu  w zakresie sprzedaży rozwiązań, wdrażania i utrzymania produktów producenta.

W 2015 roku SOLIDEX po raz kolejny otrzymał statuetkę Najlepszy Partner F5 Networks. Podczas spotkania świątecznego zorganizowanego przez Intel Security (dawniej: McAfee) otrzymaliśmy statuetkę „Potencjał 2015”.SOLIDEX został uhonorowany także przez Check Point - dwiema statuetkami – za Najlepsze Wdrożenie u istniejącego Klienta oraz nagrodę dla największego partnera w Polsce: Partner One.

W marcu 2015 roku odbyła się – już piąta edycja naszej akcji „PORZĄDEK w SIECI 2015”. SOLIDni EXperci® zaprezentowali naszym Klientom i Sympatykom zagadnienia bezpiecznej integracji, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Mamy nadzieję, że i tym razem trafny wybór tematów pozwolił Państwu spojrzeć na „Sztukę Bezpiecznej Integracji”
z nowej perspektywy.

Jesienią mieliśmy przyjemność zorganizować dla Klientów naszego oddziału w Gdańsku spotkanie zatytułowane: „SOLIDne spojrzenie na komunikację”. Również i dla naszych Klientów z zachodniej Polski zorganizowaliśmy cykl seminariów pod wspólnym hasłem: „SOLIDEX Security Day”.

Od czerwca Gdański Oddział przeniósł się do nowej lokalizacji. Nowe biuro mieści się na pierwszym piętrze biurowca Office Island w Gdańsku - Wrzeszczu, przy Alei Grunwaldzkiej 163, blisko ważnego węzła komunikacyjnego przy Galerii Bałtyckiej.

Świat nadal żyje konfliktem ukraińsko-rosyjskim. Mimo zawarcia w dniu 12 lutego  porozumienia o przerwaniu walk pomiędzy prorosyjskimi separatystami, a wojskiem ukraińskim, media wciąż donoszą o jego łamaniu.